Jak tanio i komfortowo dojechać do Monachium z Polski?

Dojazd do Monachium z Krakowa – jak najlepiej?

Monachium to jedno z najstarszych i najbardziej malowniczych miast w Niemczech, które jest wartym odwiedzenia miejscem dla każdego podróżnika. Stolica Bawarii oferuje wiele atrakcji, począwszy od bogatej historii po wyjątkowe doznania kulinarne. Sprawdźmy, jak do Monachium można się dostać z Krakowa i okolic.

Do Monachium samolotem z Krakowa

Głównym operatorem lotniczym na trasie Kraków-Monachium jest Lufthansa, ale można również skorzystać z oferty innych linii lotniczych, takich jak PLL LOT, AirBaltic czy Iberia. Warto jednak zauważyć, że te ostatnie mogą wymagać przesiadek. Bezpośredni lot z Krakowa do Monachium trwa poniżej dwóch godzin, podczas gdy połączenie z przesiadkami może trwać kilkanaście godzin, a w skrajnych przypadkach nawet kilkadziesiąt godzin.

Do Monachium autobusem z Krakowa

Do stolicy Bawarii można dostać się również autobusem. Na linii Kraków-Monachium kursuje kilka linii oferujących przejazdy autobusowe. Pomimo często atrakcyjnych cen trzeba pamiętać o uciążliwych ograniczeniach takiego rozwiązania. Autobusy kursują o konkretnych godzinach, nie zatrzymują się na życzenie i nie rozwożą pasażerów pod wskazane adresy. Są to niewątpliwe wady tego rodzaju środka transportu.

Do Monachium busem z Krakowa

Ostatnim sposobem (poza rzecz jasna – podróżowaniem własnym samochodem) jest podróż z Krakowa do Monachium busem. Tutaj warunki przejazdu i sposób realizacji usługi znacząco różni się pomiędzy przewoźnikami. Jako Fliper Bus jesteśmy jednym z najdłużej działających przewoźników na trasie z małopolski i zachodniej części województwa podkarpackiego do Monachium i okolic. Do Monachium i z powrotem kursujemy codziennie, a nasi pasażerowie i pasażerki mają do dyspozycji 18 nowoczesnych busów Mercedes Sprinter. Nasze pojazdy są klimatyzowane, wyposażone w komfortowe siedzenia i mogą pochwalić się nienagannym stanem technicznym. Jedną z największych zalet podróżowania z Fliper Bus jest możliwość umówienia się z kierowcą w swoim miejscu zamieszkania o określonej godzinie. Również odwiezienie pasażera pod konkretny adres nie jest problemem.

18 busów marki Mercedes kursuje na trasie małopolska – Monachium

Dotarliśmy do Monachium – co dalej?

Po przybyciu do Monachium podróżnicy mogą korzystać z rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej. Miasto oferuje 67 linii autobusowych i ponad 100 linii podmiejskich, a także sześć linii metra. Najbardziej popularnym środkiem transportu w Monachium jest jednak kolejka S-Bahn, której sieć obejmuje około 150 stacji przesiadkowych, co ułatwia poruszanie się po mieście.

Monachium jest szczególnie atrakcyjne dla turystów w okresie od czerwca do września, kiedy panują tam przyjemne temperatury, a pogoda jest stabilna. Miasto jest również gospodarzem słynnego festiwalu piwa – Oktoberfest, który mimo swojej nazwy zaczyna się pod koniec września i trwa przez trzy tygodnie. Podczas festiwalu, tysiące osób odwiedzają hale piwne, aby celebrować to radosne święto piwa z muzyką na żywo i różnymi rodzajami browarów do degustacji.

Monachium to miejsce pełne historycznych zabytków, z których wiele pochodzi z różnych epok. Miasto jest również znane z lokalnej kuchni bawarskiej, która z pewnością zachwyci miłośników mięsnych dań. Biała kiełbasa, podawana z musztardą, chrzanem i preclem, to ulubione danie mieszkańców stolicy Bawarii.